Sezyum Tungsten Bronz

Sezyum tungsten bronz resim

Sezyum tungsten bronz nedir?

Sezyum tungsten bronz, düzgün tane boyutu ve dağılabilirliği ile yakın kızılötesi emici özelliği olan inorganik nano malzemedir, dalga uzunluğu 800 ~ 1200nm olan yakın kızılötesi alanda güçlü absorpsiyon özelliğine sahiptir, ayrıca dalga uzunluğu ile birlikte görünür ışık alanında yüksek transmitansa sahiptir 380 ~ 780 nm.
Çin Adı: 铯钨青铜
CAS numarası: 189619-69-0
Moleküler formül: Cs0.33WO3
Moleküler Ağırlık: 276
Görünüş: Koyu mavi toz

Specification

Sezyum tungsten bronz spesifikasyonu

Sezyum Tungsten Bronz Hazırlama Yöntemi

A. Sodyum tungstat kullan (Na2WO4•2H2O) ve Cs2CO3 Hammadde olarak
a. AR sınıfı sodyum tungstat kullanın Na2WO4•2H2O Hammadde olarak, 0.5 mol / L'lik konsantrasyon için sodyum tungstat çözeltisini yapılandırmak;
b. Tungstik asit solüsyonu iyon değişim reçinesi yöntemi ile, 1 mol / L veya 2 mol / L veya 0.3 mol / L konsantrasyonda sitrik asit çözeltisi ilave edilerek, Cs 2 CO 3 solüsyonu Eşit olarak öncü çözüm elde edilir;
c. Otoklava öncü solüsyon ekleyerek, ultrasonik yıkama, alkol yıkama, santrifüj ve kuru Cs 0.33 WO 3 elde edildikten sonra 90 ℃ altında 3 gün süreyle reaksiyona girer.
Sezyum tungsten bronz üreten proses grafiği

B. Kullan WCl6 ve CsOH•H2O Hammadde olarak
a. Etil alkolde çözülmesi için belirli miktarda sezyum hidroksit tartın, sezyum hidroksit çözeltisi ve tungsten hekzachlorür çözeltisi elde etmek için etil alkol içerisinde belirli bir miktarda tungsten hekzachlorür tartın.
b. Karıştırın ve yukarıdaki çözeltiyi 1 saat karıştırın, Cs 0.33 WO 3 hazırlamak için reaksiyon öncü solüsyonu elde edilir.
c. Yukarıdaki öncü solüsyonu reaksiyon fırınına aktarın, kuru fırında 1 gün boyunca hidrotermal reaksiyon için koyun, elde edilen çökelti ultrason, etanol yıkama, santrifüjleme ile işlenir, kurutulur Cs0.33WO3.
Sezyum tungsten bronz üreten proses grafiği

Uygulama

1.Şeffaf ısı yalıtım kaplaması ve membran.
2.Termal kimyasal elyaf, tekstil elyafı ve diğer yüksek performanslı yalıtım malzemeleri.
3.Şeffaf yalıtım pencere filmi, mimari kaplama.
4.Otomobil yastığı yapıştırma, PVB yalıtım membranı, lazer markalama, teşhis işlemi, infrared filtre.